homeinformacjeProduktyHistoriazamówieniegdzie kupić?Kontakt
TheraBreath Polska  

Podstawowe informacje

Jak zbadać swój oddech?

Najczęstsze pytania (FAQ)

 

Zawsze, kiedy mam katar, mój problem się nasila. Czy to znaczy, że nieświeży oddech ma swoje źródło w infekcji zatok?

Nie. Pamiętajmy, że beztlenowe bakterie produkujące lotne związki siarki - czyli przyczynę przykrej woni z ust - żyją na powierzchni języka i gardła. Mają one możliwość trawienia i następnie rozkładu śluzu (który zawiera duże ilości białek) na związki siarki. I to te ostatnie właśnie są przyczyną przykrego zapachu z ust oraz gorzkiego i kwaśnego posmaku.


Jak często należy stosować produkty TheraBreath?

Używanie preparatów bazujących na Oxyd-8 to gwarancja powstrzymania beztlenowych bakterii przed reprodukcją. Bakterie te "odnawiają się" po każdych 10-12 godzinach, dlatego tak ważne jest powtarzanie płukania ust w ciągu dnia. Efekt trwalszej świeżości odczuwalny jest już po kilku miesiącach. Od tej pory stosowanie produktu można już ograniczyć do 2 razy dziennie, jakkolwiek większość użytkowników woli powtarzać go 3 razy dziennie.


Dostrzegłem małe białe grudki na migdałach, po zeskrobaniu ich okazało się ze nalot posiada wyjątkowo przykry zapach. Czym są owe grudki i jaki mają związek z przykrym zapachem?

Te małe białe plamki znamy pod nazwą tonsillitis - kamieni migdałowych. Są one jak najbardziej powiązane z halitozą i nieprzyjemnym posmakiem w ustach.

Gazy siarkowe produkowane przez bakterie beztlenowe, zlokalizowane od migdałków w górę krtani, mieszają się cząstkami pokarmu, obumarłą tkanką, śluzem i gęstą śliną z tylnych partii gardła. Po dłuższym okresie w kryptach migdałkowych tworzą się kamienie migdałkowe.

Wielu pacjentów po zabiegu usunięcia migdałów żyje w błędnym przekonaniu o pozbyciu się źródła swoich problemów. Pomimo usunięcia migdałków, objawy nie ustępowały, ponieważ nieświeży oddech nie bierze swego początku na migdałkach, ale na tylnej powierzchni języka, jakkolwiek może się on osadzać wtórnie w rejonach migdałków. Dlatego tak niezwykle ważna jest codzienna profilaktyka. Płyn do płukania ust TheraBreath Oral Rinse skutecznie neutralizuje tonsillitis.


Mój chłopak ma nieświeży oddech. Czy możliwe jest zarażenie się tą przypadłością poprzez pocałunek?

Mówiąc wprost, nieświeżym oddechem nie można się zarazić. Bakterie wywołujące ten problem są naturalną częścią flory bakteryjnej jamy ustnej (potrzebne są w procesie trawienia). Możliwe, że przykry zapach z ust twojego chłopaka spowodowany jest reakcją wiązaną bakterii z suchością w ustach, paleniem tytoniu lub spożywaniem alkoholu, oraz zażywaniem leków.

 

Często mam sucho w ustach. Czy ma to wpływ na nieświeży oddech?

Zażywane lekarstwa (zwykle przepisywane na wysokie ciśnienie lub antydepresanty), napoje alkoholowe lub płyny do płukania ust zawierające alkohol często prowadzą do nienaturalnej suchości jamy ustnej. Mniejsze wydzielanie śliny to większe ryzyko. Ślina zawiera bowiem tlen, który pomaga utrzymać jamę ustną w zdrowiu i uczuciu świeżości. Bakterie beztlenowe rozwijają się szybciej i produkują więcej siarki w środowisku, w którym jest mniej lub w ogóle nie ma tlenu. Pomocne mogą tu być tabletki stymulujące wydzielanie śliny.

 

 

Produkty TheraBreath należą do kategorii kosmetyków, są w zgodzie z dyrektywami Unii Europejskiej 93/35/EEC, 76/68/EEC i przeszły pozytywnie proces certyfikacji wymagany do sprzedaży na terenie UE.