homeinformacjeProduktyHistoriazamówieniegdzie kupić?Kontakt
TheraBreath Polska  

Podstawowe informacje

Najczęstsze pytania (FAQ)

Zbadaj swój oddech

 

Jak samodzielnie przetestować oddech?

 

Powszechnie stosowana metoda - wąchanie własnego oddechu za pomocą dłoni przystawionej do ust - zupełnie nic nie daje. W ten sposób rejestrujemy jedynie zapach własnej dłoni. A to dlatego, że nasz organizm jest skonstruowany w taki sposób, aby nie wykrywać własnego zapachu. Ta właściwość organizmu objawia się między innymi tym, że rozpoznajemy wszystkie zapachy poza swoim własnym.

 

Oto kilka dobrych sposobów na zbadanie własnego oddechu w warunkach domowych:

 

  • Powierzchnię języka przetrzyj sterylną gazą. Powąchaj ją. Ponadto, jeżeli odkryjesz na niej żółtawe plamy to może oznaczać zwiększony poziom produkcji związków siarki w jamie ustnej.
  • Poliż wierzch swojej dłoni. Pozwól jej wyschnąć przez ok. 10 sekund a następnie powąchaj. Jeśli wyczujesz przykry zapach, oznacza to, że masz zaburzenia oddechu. Zdradziły to siarczany z twojego języka przeniesione na dłoń.
  • Przeciągnij miedzy zębami kawałek nici dentystycznej, szczególnie miedzy zębami trzonowymi, gdzie mogły pozostać resztki jedzenia. Powąchaj nić. Przykry zapach może zdradzić nieświeży oddech wyczuwalny dla innych.
  • Stań przed lustrem i wysuń język tak daleko, jak to tylko możliwe. Jeżeli zauważysz białawy nalot z tyłu języka, to może oznaczać, że masz problem z nieświeżym oddechem.
  • Zapytaj o opinię kogoś, komu ufasz. I poproś, by sprawdzał twój oddech kilka razy dziennie, ponieważ jego zapach zmienia się w ciągu dnia.
  • Jeżeli niektóre rodzaje pożywienia wpływają na twój zmysł smaku, istnieje duże prawdopodobieństwo, że produkcja związków siarki w twoich ustach już trwa. Bywa tak zwykle po stosowaniu płukanek na bazie alkoholu, spożywaniu nabiału, piciu alkoholu lub spożywaniu słodyczy.

Jeżeli którykolwiek z powyższych testów dał wynik pozytywny (przykry zapach lub posmak), wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z nieświeżym oddechem.